Przedszkole - informacje dla rodzic贸w

Weso艂e dzieci z naszego przedszkola bawi膮 si臋 balonami na spacerze.

UWAGA: wszystkie plac贸wki Fundacji Kreatywnej Edukacji zostaj膮 przeniesione od 1 wrze艣nia 2022 na Mi艅sk膮 15 w Bydgoszczy!

Drodzy rodzice!

Przedszkole聽jest聽kontynuacj膮 wypracowanych metod i form przyj臋tych w punkcie przedszkolnym Uniwersytet Dzieci臋cy Fundacji Kreatywnej Edukacji.

Punkt przedszkolny zosta艂 przeniesiony w sierpniu 2015 i przekszta艂cony w Niepubliczne Przedszkole Perpetuum Mobile 1 wrze艣nia 2015.

Nasze przedszkolaki:

• Bawi膮 si臋 i s膮 szcz臋艣liwe. Mog膮 by膰 w grupie wraz ze swoim rodze艅stwem;
  • Ucz膮 si臋 gry na r贸偶nych instrumentach;
  • Tworz膮 pi臋kne prace, rze藕bi膮 w glinie;
  • Korzystaj膮 z wielkiego ogrodu, w kt贸rym rosn膮 drzewka owocowe;
  • Codziennie spaceruj膮 i zwiedzaj膮 okolic臋;
  • Wsp贸艂tworz膮 koncerty, spektakle dla mieszka艅c贸w;
  • Aktywnie ucz膮 si臋 j臋zyk贸w;
  • Piek膮, gotuj膮, zaprawiaj膮, siej膮 i sadz膮;
  • Ucz膮 si臋 pomaga膰 innym i opiekowa膰 m艂odszymi, a tak偶e czerpa膰 od starszych;
  • Wsp贸艂tworz膮 nasze przedszkole wraz ze swoimi rodzicami.

TW脫RCZE MIEJSCE DLA NAJM艁ODSZYCH

Nasze przedszkole to miejsce tw贸rczego rozwoju najm艂odszych. Naszym celem聽 jest wsp贸艂tworzenie wraz z rodzicami przedszkola, w kt贸rym w naturalny spos贸b dzieci rozwijaj膮 swoj膮 ch臋膰 poznawania 艣wiata i nauki. Na co dzie艅 uczestniczymy w 偶yciu miasta poprzez liczne w臋dr贸wki, a rodzic贸w zapraszamy do organizowania zaj臋膰, wsp贸艂udzia艂u w wydarzeniach przedszkola czy urozmaicania programu przedszkolnego.

Nauka dzieci gry na tr膮bce.

ROZW脫J PRZEZ AKTYWNO艢膯

Dzi臋ki specjalistom w zakresie teorii uczenia si臋 muzyki Edwina E. Gordona, codziennym aktywno艣ciom w przedszkolu towarzyszy muzyka, co pozytywnie wp艂ywa na rozw贸j dzieci na wielu p艂aszczyznach. Ka偶dego dnia odbywaj膮 si臋 zaj臋cia muzyczne tzw. korow贸d muzyczny, podczas kt贸rego dzieci ucz膮 si臋 piosenek, ta艅c贸w i wierszyk贸w. Dzieci poznaj膮 r贸wnie偶 instrumenty, mi臋dzy innymi pianino, skrzypce i wiolonczel臋. Zaj臋cia z gry na instrumentach odbywaj膮 si臋 raz w tygodniu. Dzi臋ki nim dzieci poznaj膮 d藕wi臋ki poszczeg贸lnych instrument贸w poprzez muzyczn膮 zabaw臋. Wychowankowie i absolwenci przedszkola posiadaj膮 muzyczn膮 baz臋, kt贸ra jest doskona艂ym wprowadzeniem do uczenia si臋 muzyki na dalszych etapach edukacji. Nie ograniczamy si臋 do edukacji muzycznej: rozwijamy pasje i rozszerzamy wiedz臋 naszych maluch贸w poprzez eksperymenty, matematyczne 艂amig艂贸wki i efektywne uczenie czytania i pisania wg metody profesor Jagody Cieszy艅skiej.

Zabawa naszych przedszkolak贸w w gry edukacyjne.

RODZINNA ATMOSFERA

Wsp贸lnie staramy si臋 budowa膰 rodzinn膮, pe艂n膮 zaufania i mi艂o艣ci atmosfer臋. S艂uchamy siebie nawzajem, swoich potrzeb, pragnie艅 i marze艅. Uczymy si臋 pomaga膰 innym i m贸wi膰 o swoich k艂opotach, ale i rado艣ciach. Dzi臋ki ma艂ej grupce przedszkolnej znamy swoje s艂abe i mocne strony, a tak偶e mamy mo偶liwo艣膰 podej艣cia do dziecka w spos贸b indywidualny. Tak jak w rodzinie 鈥 m艂odsze dzieci ucz膮 si臋 od starszych, a starsze rozwijaj膮 swoj膮 troskliwo艣膰, wra偶liwo艣膰 oraz empati臋.

Dzieci sp臋dzaj膮ce czas w rodzinnej atmosferze.

Dla grupy przedszkolnej oferujemy zaj臋cia multidyscyplinarne. Wsp贸艂pracuj膮 z nami

• Karolina Danielewicz 鈥 wychowawca przedszkolny, logopeda
  • Joanna Wojciechowska 鈥 wychowawca przedszkolny
  • Sandra Ko艣cielska 鈥 wychowawca przedszkolny
  • Mi艂osz Gawry艂kiewicz 鈥 nauczyciel zaj臋膰 umuzykalniaj膮cych, tr臋bacz
  • Kinga Kowalska 鈥 psycholog
  • Jagoda Pobere偶na 鈥 nauczyciel j臋zyka hiszpa艅skiego
  • Ian Craig Hendry 鈥 nauczyciel angielskiego
  • Sara Kos臋tka 鈥 nauczyciel fortepianu
  • Jakub Waszczuk 鈥 nauczyciel perkusji
  • Pawe艂 Tomaszewski 鈥 nauczyciel gitary
  • Katarzyna Kotl臋ga-Szysz 鈥 nauczyciel skrzypiec
  • Krzysztof Urtnowski 鈥 nauczyciel gimnastyki
  • Anna Mackiewicz-Chojnacka 鈥 nauczyciel plastyki, rze藕by

Przedszkole 鈥 Informacje

Przedszkole zapewnia opiek臋 dla grupy maksymalnie 24-osobowej w wieku od 3 do 7 lat pod nadzorem 2 wychowawc贸w przedszkolnych z odpowiednimi kwalifikacjami. Staramy si臋 nie wychodzi膰 na powietrze jedynie wtedy, gdy okropnie pada, wieje bardzo silny wiatr lub jest siarczysty mr贸z. Codziennie w臋drujemy po parkach, zielonych skwerach, Wyspie M艂y艅skiej, bydgoskich placach zabaw oraz instytucjach kultury. Uczymy si臋 w ten spos贸b topografii naszego pi臋knego miasta, poznajemy przedstawicieli r贸偶nych zawod贸w, odwiedzamy wystawy, chodzimy do opery, jak r贸wnie偶 poznajemy zasady ruchu drogowego.

Polecamy zapoznanie si臋 z statutem przedszkola oraz poradnikiem dla dzieci przedszkolnych:

Pozosta艂e informacje: