Kursy gordonowskie I stopień Improwizuję czyli audiuję

Kurs dla wszystkich, bez konieczności posiadania wykształcenia muzycznego

Kategoria: Tagi: , ,

Muzyka jest czymś wyróżniającym ludzi. Podobnie, jak inne dziedziny sztuki, muzyka jest czymś  podstawowym dla rozwoju i istnienia ludzkości. Poprzez muzykę dziecko ma wgląd w głąb siebie, innych oraz życie takie jakim ono jest. Może najważniejszym jest to, że potrafi lepiej rozwinąć i podtrzymać swoją wyobraźnię. Bez muzyki życie byłoby bezbarwne. Ponieważ dzień nie upłynie bez partycypacji w jakiejś formie muzyki przywilejem dziecka jest rozumieć muzykę, w taki sposób, w jaki potrafi. W rezultacie, kiedy staje  się starsze nauczy się doceniać, słuchać i brać udział w muzyce, którą uważa za dobrą. Ze względu na takie kulturalne spostrzeganie, jego życie będzie miało  dla tej osoby więcej treści.. (Gordon, Edwin E. A Music Learning Theory for Newborn and Young Children).

Podczas 120-godzinnego szkolenia uczymy przede wszystkim umiejętności, w tym: koordynacji oddechowo-ruchowo-głosowej w aspekcie labanowskim, improwizacji muzycznej, wykorzystania w praktyce teorii uczenia się muzyki w ramach zajęć umuzykalniających, zaadaptowania teorii do potrzeb dzieci z zaburzeniami komunikacyjnymi. Wymagamy dodatkowo odbycia 30 godz. praktyk (30 zajęć) w instytucjach edukacyjnych i kulturalnych oraz zdania kompetencyjnego egzaminu praktycznego. W ramach kursu prowadzimy indywidualne konsultacje odnośnie do kompozycji oraz nagrań.

Program kursu I stopnia:

Teoria uczenia się muzyki: audiacja wstępna.  2. Zasady muzyki. 3. Nauka improwizacji na poziomie słuchowo-głosowym. 4. Koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa – wykorzystanie dorobku choreografa i teoretyka tańca improwizowanego Rudolfa Labana. 5. Praktyczne aspekty psychologii i pedagogiki dziecięcej, możliwość prowadzenia zajęć umuzykalniających wg teorii E.E. Gordona dla dzieci z deficytami, szczególnie z autyzmem. 6. Praktyczne zastosowania testów muzycznych E.E. Gordona. Prowadzenie obserwacji postępów dziecka – uczestnika zajęć umuzykalniających. 7. Metodyka prowadzenia zajęć umuzykalniających
wg teorii E.E. Gordona. 8. Organizowanie koncertów, w tym wspólna realizacja koncertu podczas kursu. 9. Koncepcja Gordona w psychologii muzyki.

Swoimi doświadczeniami oraz wiedzą dzielić się z Państwem będą m.in.:

• Miłosz Gawryłkiewicz — wykładowca UKW Bydgoszcz, muzyk z wielu projektów, m.in. Kapela ze Wsi Warszawa, Big Band Tomka Szymusia, autor publikacji PTEEG oraz FKE, jak i wydanych przez Wydawnictwo UKW, prowadzący kursy i seminaria gordonowskie, nauczyciel w szkołach muzycznych i ogólnokształcących;
  • dr Barbara Pazur — wykładowca UMCS, praktyk gordonowski, chórmistrz;
  • Kamil Wawrzuta — instruktor teatru tańca, członek wielu ekip tanecznych, m.in. Bytomskiego Teatru Tańca;
  • Instruktorzy wokalni
  • Jolanta Gawryłkiewicz — muzyk, działacz społeczny, praktyk gordonowski, dyrektor placówek szkolnych  i przedszkolnych;
  • Jan Kulpa— psycholog, terapeuta osób ze spektrum autyzmu, nauczyciel wspierający w szkole podstawowej;
  • Mirosława Gawryłkiewicz – muzyk, kompozytor, wykładowca UKW Bydgoszcz, prezes PTEEG;

Terminy zjazdów kursu I  stopnia Bydgoszcz: 5-11 sierpnia 2024 (tu zapewniamy nocleg)

Warszawa: 28-29 września, 12-13 październik, 9-10 listopada 2024

Opłaty: 3000 zł, w tym wpisowe 1000 zł (łącznie 90 h), w cenie przerwy kawowe, kanapki i publikacje. Umożliwiamy nieodpłatne korzystanie z miejsc noclegowych w szkole (tylko sierpień).

Zapisy: https://polskiinstytuteegordona.pl/kursy-gordonowskie/

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kursy gordonowskie I stopień Improwizuję czyli audiuję”